csütörtök, június 25, 2026

Visszatekintés a sziklára – esti gondolatok – 12. évközi hét csütörtök

2026. június 25.

Szentírás: Mt 7,21–29 

A nap végén csendben visszatekintünk arra, amit ma építettünk. Reggel még csak elindultunk, most pedig már látjuk: milyen köveket tettünk le, és hol maradtunk talán adósak.

Volt-e ma olyan pillanat, amikor valóban Krisztus szavára építettünk? Egy türelmes válasz, amikor könnyebb lett volna ingerülten felelni. Egy megbocsátás, amikor a szívünk inkább bezárult volna. Egy apró jóság, amit talán senki sem vett észre – csak Isten.

És voltak talán olyan pillanatok is, amikor inkább a homokra építettünk. Amikor a saját akaratunkat követtük, amikor nem figyeltünk eléggé, amikor elmulasztottunk egy jót. Ezeket most csendben az Úr elé visszük.

Az esti csend nem a vád ideje, hanem a találkozásé. Isten nem azért mutatja meg a napunkat, hogy elítéljen, hanem hogy megerősítsen és újrakezdésre hívjon.

Testvéreim, a házunk nem egyetlen nap alatt épül fel. De minden nap számít. Minden kő számít. És még ha ma voltak is repedések, az alap akkor is erős marad, ha Krisztusra építünk.

Most, mielőtt nyugovóra térünk, bízzuk rá magunkat arra a sziklára, aki nem változik. Kérjük, hogy amit ma elkezdtünk, azt holnap tovább építhessük.

Ima

Uram, Te látod a napomat. Fogadd el, ami jó volt benne, és bocsásd meg, ami hiányos. Adj erőt, hogy holnap még inkább Rád építsem az életemet.

Ámen.

 

Nincsenek megjegyzések:

A szeretet királyi útján – 12. évközi hét szombat reggel - Szent László király, Erdély Fővédőszentje

2026. június 27 Szentírás: Mt 22,34–40 Van egy kérdés, amelyet minden ember föltesz magának, még ha nem is mindig szavakkal: Mi az, ami...