vasárnap, március 28, 2021
csütörtök, március 25, 2021
Nagyböjti lelkigyakorlat – Esztelnek – Ferences Plébánia
Ma, csütörtökön, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén délután 5 órától a Csomortán-i templomban és este 7 órától a ferences templomban.
Pénteken délután 5 órától a Kurtapatak-i templomban és este 7 órától a ferences templomban.
Szombaton délután 5 órától a plébánia templomban és este 7 órától a ferences templomban.
Szeretettel hívjuk a kedves híveket: férfiakat és nőket, időseket és fiatalokat, gyerekeket a lelkigyakorlatra és kérjük lehetőleg szentgyónásukat is végezzék el, hogy az előkészületi időben és az ünnepek alatt is szentáldozáshoz járulhassanak. Mi papok igyekszünk már a szentmisék előtt legalább egy félórával a rendelkezésükre állni azoknak, akik szentgyónást akarnak végezni, a ferences templomban hárman is, a többiekben ketten is.
Ne feledjük, ha a lelkiismeretünk, ha az Istennel való kapcsolatunk, ha az iránta érzett állítólagos szeretetünk, nem ösztönöz erre, akkor ott van az Egyház öt parancsa között a harmadik, amely kimondja, hogy évente legalább egyszer végezd el a szentgyónásodat és húsvéti időben áldozzál. Mi lehetőséget szeretnénk biztosítani erre, a többi már a kedves híveken áll vagy bukik.
A szentgyónás lehetőségét biztosítani szeretnénk az iskolás gyerekeknek is a ferences templomban, ezért szombaton délelőtt 10 órára hívjuk a negyedik, ötödik, hatodik és hetedik osztályosokat, 12 órára pedig a nyolcadikosokat és a gimnazistákat, 9 - 12. osztályosokat, és természetesen mindnyájukat a lelkigyakorlatos valamint a vasárnapi, ünnepnapi szentmisékre, ahol szentáldozáshoz járulhatnak
vasárnap, március 21, 2021
„Elérkezett az óra…” - Nagyböjt 5. vasárnapja
Az Esztelneki Ferences Plébánia hirdetése nagyböjt 5. vasárnapján
2. Az idén is gyűjtést tartunk a szent sír díszítéséhez szükséges virágokra. Adományukat átadhatják nekünk vagy a kórus alatt lévő perselybe helyezhetik el. Isten fizesse!
3. A jövő vasárnap Virágvasárnap lesz, a szentmise előtti barkaszentelést a kórus alatt végezzük ½ 11-től és az Úr Jézus jeruzsálemi bevonulására emlékezve, onnan vonulunk elő az oltárhoz. Arra kérjük, a kedves híveket, hogy hozzanak magukkal barka, illetve virágos ágakat, vagy éppen virágot, így elevenítve fel az Úr Jézus ünnepélyes bevonulását Jeruzsálembe.
4. Amint már hirdettük a héten, csütörtökön, pénteken és szombaton tartjuk plébániánk nagyböjti lelkigyakorlatát. Ennek vezetője Ft. Bartos Károly, Kézdisárfalvi plébános úr lesz. Mindhárom nap két-két szentmiseáldozatot mutatunk be, lelkigyakorlatos szentbeszéddel együtt:
5. Csütörtökön, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén délután 5 órától a Csomortán-i templomban és este 7 órától a ferences templomban.
6. Pénteken délután 5 órától a Kurtapatak-i templomban és este 7 órától a ferences templomban.
7. Szombaton délután 5 órától a plébánia templomban és este 7 órától a ferences templomban.
Szeretettel hívjuk a kedves híveket a lelkigyakorlatra és kérjük lehetőleg szentgyónásukat is végezzék el, hogy az előkészületi időben és az ünnepek alatt is szentáldozáshoz járulhassanak. Mi papok igyekszünk már a szentmisék előtt legalább egy félórával a rendelkezésükre állni azoknak, akik szentgyónást akarnak végezni, a ferences templomban hárman is, a többiekben ketten is.
Ne feledjük, ha a lelkiismeretünk, ha az Istennel való kapcsolatunk, ha az iránta érzett állítólagos szeretetünk, nem ösztönöz erre, akkor ott van az Egyház öt parancsa között a harmadik, amely kimondja, hogy évente legalább egyszer végezd el a szentgyónásodat és húsvéti időben áldozzál. Mi lehetőséget szeretnénk biztosítani erre, a többi már a kedves híveken áll vagy bukik.
A szentgyónás lehetőségét biztosítani szeretnénk az iskolás gyerekeknek is a ferences templomban, ezért szombaton délelőtt 10 órára hívjuk a negyedik, ötödik, hatodik és hetedik osztályosokat, 12 órára pedig a nyolcadikosokat és a gimnazistákat, 9 - 12. osztályosokat, és természetesen mindnyájukat a lelkigyakorlatos valamint a vasárnapi, ünnepnapi szentmisékre, ahol szentáldozáshoz járulhatnak.
péntek, március 19, 2021
kedd, március 16, 2021
vasárnap, március 14, 2021
Az emberek nem fogadták be – Nagyböjt 4. vasárnap
Azt hiszem, ha a Szentírás lényegét egyetlen mondatban akarnánk összefoglalni, akkor ez a mondat lehetne: „Mert úgy szerette Isten a világot, hogy egyszülött Fiát adta oda, hogy aki benne hisz, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.” (Jn 3:16). Viszont, ha ennek a mondatnak a lényegét egy szóban akarjuk összefoglalni, akkor a szeretetre kell gondolnunk. Isten szeretetére. A szeretet Istenére.
Milyen is ez a szeretet, miért olyan nagyszerű és annyira lényeges?
Először is, mert Isten szeretete személyes. „Most hát ezt mondja az Úr, a teremtőd, Jákob, az alkotód, Izrael: Ne félj, mert megváltalak; neveden szólítalak: az enyém vagy”(Iz 43, 1). Tehát Isten nem egyszerűen az egyik általa teremtett bolygóját szánta meg, amikor kifejezte szeretetét, hanem elsősorban az embert szereti együttesen és külön-külön, személy szerint is. Szerette az embert, a bűnbeesés előtt és után is, szerette, mert ismerte, szereti – pedig ismeri, tudja, mi lakik az emberben. Mielőtt Fiát adta értünk, mintha csak ránk nézett volna, és azt mondta: szeretem az emberiséget, és bármibe is kerül, megmentem a pusztulástól.
Másodszor, Isten szeretete cselekvő. Isten a legnagyobb ajándékozó. Ajándékozni pedig nem egyszerű dolog. Ha nem csak azért adunk valamit, hogy „adjunk valamit”, akkor az komoly, tervszerű cselekvést igényel. Végig kell gondolni, hogy mire van szüksége annak, akit meg akarunk ajándékozni, minek örülne igazán, mekkora áldozatot tudunk vállalni, elő kell készíteni az ajándékot az átadásra…
Isten szeretete nemcsak Jézus halálában, mint eseményben nyilvánult meg, hanem abban az egész folyamatban, ahogyan mindezt megtervezte, előkészítette és megcselekedte. Bizonyíték erre a szentírás ószövetségi része.
Harmadszor, Isten szeretete hatékony, vagyis Isten szeretetének ereje van. Ez a szeretet képes megváltoztatni a világ történelmét, és az emberiség, az egyes ember sorsát, életét, ha befogadja. Ezzel kapcsolatosan idézhetjük Szent Pál apostolt, miután találkozik a damaszkuszi úton a személyes Istennel, élete megváltozik, a keresztény üldöző Saulból Pál lesz, a népek apostola. De idézhetnénk Szent Ferenc atyánkat is, aki fiatal korában, katonaként a világ szemében akart naggyá lenni, de miután Isten megszólította őt, minden törekvése, s vágya az volt, a gazdagságot elhagyva, hogy a lehető legtökéletesebben követhesse, a leghűségesebben azonosuljon a szegény és alázatos Krisztushoz.
Isten szeretetének hatékonysága leginkább az Eukarisztiában, az Oltáriszentségben jut kifejezésre, mert az Eukarisztiában Jézus, az „élet kenyere” és az „igazi manna” fenntartja a történelem „pusztájában” a mennyei „Ígéret Földje” felé zarándokló híveket, mondja Szent II. János Pál pápa.
Ha Isten szeretete képes megváltoztatni a világot és benne az embert, akkor mégis mi a baj? Mi az oka annak, hogy a világ ott tart, ahol tart?
Hogy mi az alapvető baj, arra Szent János evangélista világit rá a mai evangéliumi szakaszban: „A világosság a világba jött, de az emberek – nem fogadták be, mert – jobban szerették a sötétséget, mint a világosságot, mert tetteik gonoszak voltak”.
Ez a mai kereszténység illetve a mi tragédiánk is, hogy éppen a világosságot, Krisztust nem fogadja, nem fogadjuk be. A Jelenések könyvében olvashatjuk: „Nézd, az ajtóban állok és kopogok. Aki meghallja szavam, és ajtót nyit, bemegyek hozzá, vele eszem, ő meg velem” (Jel. 3.20).
Ha Krisztus bennünk van, akkor van szeretet. Ha nincs bennünk, akkor nincs szeretet. Ilyen egyszerű. Krisztus zörget szívünk ajtaján. Lássuk meg az ő szeretetét, higgyünk abban, hogy ő szeret minket. Legyen ez élő bizonyosság bennünk, mert sokszor ez hiányzik. Elméletileg tudjuk, hogy Krisztus szeret minket is, de nem él bennünk elevenen ez a tudat – viszont ha igen, akkor tovább tudjuk adni ezt a szeretetet.
A baj az, hogy nem izzik eléggé bennünk ez a szeretet, mint a parázs. Tudni kevés, át kell élni, életünk alapjává kell lennie, hogy Isten szeret minket. Mert Isten szeretete választ vár. Szeretete egyetemes, minden emberre kiterjed, de válaszolni csak az egyes ember tud személyesen.
A mi válaszunk a belé vetet hit, lehet. Egészen egyszerűen hinnünk kell Isten szeretetében és Szent Jánossal együtt ismételni: „megismertük Isten irántunk való szeretetét és hitünk abban!”
Ennek a hitnek személyesnek kell lennie – egy létező, élő Istenben bízónak.
Ennek a hitnek cselekvőnek kell lennie – engedelmességgel, szolgálattal párosulnia.
És végül ez a hit hatékony lesz – megment a pusztulástól, az örök haláltól, és megajándékoz az örök élettel a szeretet Istenének boldogító színe látásával.
szombat, március 13, 2021
kedd, március 09, 2021
hétfő, március 08, 2021
A halottakat eltemetni, értük imádkozni... – Szentmiseáldozat Esztelneken Péntek László, testvértelepülésünk elhunyt polgármesterének lelki-üdvéért
A kép forrás helye itt érhető el. |
Temetése március 13-án, szombaton lesz. Segesden, a ferences templomban délelőtt 10 órától végeznek lelke-üdvéért gyászmisét és 11 órától helyezik örök-nyugalomra az ottani temetőben.
Mivel a két település, Segesd és Esztelnek közti kapcsolat ápolásáért sokat tett és vezetésével a község kolostorunkat is támogatta, korábban a plébánia templomot is, ezért úgy gondoltuk, hogy az ottani gyászmisével egy időben, itteni idő szerint délelőtt 11 órától, mi is bemutatunk egy szentmisét az Esztelnek-i ferences templomban lelke üdvéért imádkozva és gyászoló hozzátartozói számára vigasztalódást kérve.
„A halottakat eltemetni, értük imádkozni, valamint a szomorúakat vigasztalni: a keresztény irgalmasság cselekedetei közé tartozik.”
(Temetési szertartáskönyv)
Akik ismerték a néhai Péntek László polgármester urat és lélekben búcsúzni szeretnének tőle, lelke üdvéért pedig imádkozni, azok jöjjenek és vegyenek részt az érte bemutatott szentmiseáldozaton, szombaton délelőtt 11 órától.
Emléke legyen áldott, nyugalma csendes!
Az örök világosság fényeskedjék neki!
vasárnap, március 07, 2021
Az Esztelneki Ferences Plébánia hirdetése: nagyböjt 3. vasárnapja
Nagyböjt egyik sajátos ájtatossága a keresztút végzése. Csomortánban kedden, a plébánia templomban szerdán és a kolostor templomban pénteken végezzük, mindhárom helyen délután ¼ 5-től kezdjük és azt követően 5 órától szentmisét mutatunk be. Biztatjuk a híveket, a fiatalokat és az iskolás gyerekeket is, hogy amíg még lehet, vegyünk részt rajtuk. Úgyszintén figyelmükbe ajánljuk a vasárnapi szentmiséken való részvételt is. Szomorúan tapasztaljuk, hogy a plébánia híveinek, fiataljainak és gyerekeinek, csak egy kis százaléka jár templomba.
Bizonyára már értesültek arról a kedves hívek, hogy testvér településünk, Segesd polgármestere Péntek László február 21-én, tragikus hirtelenséggel, 70-ik évét betöltve, elhunyt. Temetése március 13-án, szombaton lesz. Segesden, a ferences templomban délelőtt 10 órától végzik lelki-üdvéért a gyászmisét és 11 órától helyezik örök-nyugalomra. Mivel a két település közti kapcsolat ápolásáért sokat tett és vezetésével a község kolostorunkat is támogatta, korábban a plébánia templomot is, ezért úgy gondoltuk, hogy az ottani gyászmisével egy időben, itteni idő szerint délelőtt 11 órától mi is bemutatunk egy szentmisét a kolostor templomban, lelke üdvéért imádkozva és gyászoló hozzátartozói számára vigasztalódást kérve. Akik ismerték őt és lélekben búcsúzni szeretnének tőle, azok jöjjenek és vegyenek részt az érte bemutatott szentmisén.
szombat, március 06, 2021
Amit várók tőletek, az a tanúságtétel – Nagyböjt 3. vasárnapja
Az imént felolvasott evangéliumi szakaszból hallottuk Jézus kifakadását: „ne tegyétek Atyám házát vásárcsarnokká!”- miközben kiűzi a templom udvarából az állat kereskedőket, pénzváltókat. E tettével Jézus emlékeztetni akart a templom eredeti rendeltetésére, vagyis, hogy az, az Isten és ember találkozóhelye, s mint olyan, minden időben szentnek kell lennie.
A zsoltárok (69,10) imádságos gondolata fogalmazódik és szólal meg a tanítványok szívében: „emészt a házadért való buzgóság!”, amikor a templomot megtisztító, az árusokat, pénzváltókat kikergető és asztalaikat felforgató, pénzüket szétszóró Jézust látják.
Valójában ez a mai, a harmadik nagyböjti vasárnap lényegét összefoglaló gondolat is: emésztő buzgóság. Vagyis tettekben megnyilvánuló imádás, tisztelet és szeretet. Mert Jézus templomot tisztító prófétai cselekvése mindenekelőtt kinyilatkoztatás, mely az atyai ház új fényében mutatja be a templomot.
Jézust nem az áldozathoz megvásárolható állatok látványa bántja elsősorban, hanem az a közöny és üres kereskedő szellem, ahogyan az Atya házával bánnak az ott lévők. „Ne tegyétek Atyám házát vásárcsarnokká” – mondja, mintegy magyarázva tettének értelmét.
Milyen megilletődött szeretet tölthette el Jézus lelkét, amikor belépett a templomba, amikor a kövekben, az épületben otthonra talált, mert az Atya házát fedezte fel bennük. Igaz, hogy Istent mindenhol megtalálhatjuk, de az Ő szenteltsége folytán, minden templom az Ő közelségének különleges helye, éppen ezért szent és nem mindegy, hogy hogyan lépünk oda be, és miként viselkedünk ott.
Nem is állították meg az Úr Jézust cselekvésében, a kiűzött kereskedők sem ellenkeztek, nem protestáltak, hanem szó nélkül elhagyták a templomot, ami arra utal, hogy tudatában voltak viselkedésük rendellenességének.
Protestáltak viszont a zsidók, akik egyenesen csodajelet kértek tőle, hogy ez által igazolja magát és viselkedését. És Jézus nem is késlekedett a legszentebb és leghitelesebb jelről beszélni tettének igazolására: „Romboljátok le ezt a templomot, és én három nap alatt fölépítem!”
Persze, akik a kőből emelt épületben nem látják már az atyai házat, nem tartják azt szentnek, hogyan is érthetnék Jézus szavait, melyek nem a kőtemplom újjáépítéséről, hanem az Ő haláláról és feltámadásáról, az új élet kezdetéről szólnak. Mert az Atya ajándéka abban áll, hogy életre kelti a holtakat, és ezzel megvilágítja mindennek az értelmét.
Az evangélium üzenetének szimbolikus értelmét nekünk is meg kell látnunk. Testünk a bennünk lakó Szentlélek temploma, melynek hivatása, hogy megdicsőítse az Atyát. Épen ezért a Tízparancsolat rendeltetése is az, hogy tisztává tegye az embert, alkalmassá Isten befogadására. Maga az ember Isten szent temploma, s akinek élete a parancsok és törvények megtartása mellett zajlik, az nem csak találkozik Istennel, de hordozza is magában, hiszen Szentlelke által Isten az emberben lakozó valóság.
Ha nagyböjt számunkra is az emésztő buzgóság ideje, akkor nekünk is meg kell szentelnünk testünket, hogy az Atyának tetsző áldozatokat mutathassunk be.
A juhok, az ökrök, a pénzváltók pénze szimbolizálják azokat a kísértéseket, melyek elkényelmesítenek, megszokottá és közömbössé teszik életünket, Istenhez és egymáshoz való viszonyunkat.
Jelképezik azokat a bűnöket is, melyek akadályozzák bennünk a lényeg meglátását, az Atya szeretetének fölfedezését. Ne feledjük, minden lakásnak, területnek megvannak a kényes, a nehezen tisztán tartható zugai, ahol megjelennek a nem kívánatos „pénzváltók és árusok”, ahol Jézus ostorának kell rendet raknia.
Mennyire szükségünk van nekünk is arra ezekben a napokban, hetekben, hogy valódi buzgósággal kiűzzük magunkból mindazt, ami nem méltó Isten templomához, a keresztségben kapott fölszenteltségünkhöz, mely a mi szívünket is az Atya házává formálja. Le kell rombolnunk magunkban a régit, hogy fölépülhessen az új, meg kell halnunk bűnös önmagunknak, hogy életre kelhessünk Jézussal, az Atya dicsőségére.
Jézus tudja, mi lakik bennünk – írja az evangélista. Nem szorul arra, hogy bárki is felvilágosítsa rólunk. Éppen ezért állítja elénk e napon az evangélium ezt a képet, hogy ne féljünk radikálisan szakítani magunkban a bűnnel, hogy ezen túl már ne önmagunknak éljünk, hanem annak, aki értünk meghalt és föltámadt. Ez a radikalitás fájdalmas, de szükséges, hiszen az orvos sem sajnálni, hanem gyógyítani akarja a beteget, amikor hozzá lát a gennyes seb megtisztításához.
A szeretet pedig nem kellemesen csengő, hízelgő szavak füzére, hanem tetteink gyümölcse, elkötelezettségünk igazolása. „Aki szeret engem, megtartja parancsaimat” – mondja Jézus az utolsó vacsorán. Ebben az összefüggésben látjuk magunk előtt és olvassuk a Mózes második könyvéből vett ószövetségi olvasmányt, mely a Sínai-hegyen kihirdetett Tízparancsolat törvényét állítja elénk. A szeretet ezekben mérhető le. Aki engedelmeskedik Isten kinyilatkoztatott törvényeinek, az szereti Őt.
Nagyböjt a Tízparancsolattal való szembesülésünk ideje is. Bizony nem ritkán nekünk is ostort kell fonnunk, hogy megtanítsuk önmagunkat a valódi szeretet titkát magában rejtő parancsok valódi értékére, és megtartásának útjára. Testünk temploma ezekből a súlyos kövekből épül fel. Mennyi önmegtagadásra, alázatra és szelídségre van szükségünk, hogy kilépjünk önzésünk világából és akarjuk élni az Isten és a felebarát iránti szeretet lehetőségeit.
„Az egyháznak vonzónak kell lennie. Ébresszétek fel a világot!” – mondotta a Szent atya, Ferenc pápa 2014-ben a szerzeteseknek, de általuk minden kereszténynek, majd hozzá tette: „Tanúskodjatok arról, hogy lehet másképp is cselekedni, lehet másképp is élni. Másfajta életmód is lehetséges ezen a világon… Amit tehát várók tőletek, az a tanúságtétel”.
Igen, hivatott tanúk vagyunk. Mert a világ, melyben élünk, egyáltalán nem a Tízparancsolat szellemében és nem a Tízparancsolat szerint él. Sőt, pontosan az ellenkezőjét valósítja meg. Mert bőven van más istene az igaz Istenen kívül, hamis bálványainak sokaságával veszi körül magát, káromolja Istent és egyáltalán nem is akarja megszentelni az Úr napját. S ha nem tiszteli Istent, akkor szinte természetes velejárója, hogy nem tiszteli a másik embert sem. Akkor nem tiszteli a családot sem, öl, házasságot tör, lop, hamisan tanúskodik, hazudik, mások becsületébe gázol, másokat becsap, félrevezet, irigy és önző. S mindezt úgy fogalmazza meg: hiszek Istenben, de nem vagyok elvakult, tudok élni is.
Bár manapság szokás az Isten "humánus", mindenki számára feltétel nélkül vonzó tulajdonságait kiemelni a prédikációkban, hogy nehogy megijesszük a híveket, mégis látnunk kell, hogy itt határozottan a haragvó, az ostorral csapkodó, a mindent összedöntő, a felforgató Jézust állítja elénk az evangélista, akit talán saját tanítványai is ugyanolyan félelemmel párosult meglepetéssel figyeltek, mint bármely idegen.
Bár a vallási szokás előírásainak, az áldozatbemutatás valós és szükséges kellékeit árulták a zsidó templom előterében, bizonyára mégis sok minden bekerült oda, aminek nem ott volt a helye, s ez dühítette fel a Mestert. Ezzel kapcsolatosan el kellene gondolkodnunk azon, hogy ha az Úr a mi lelkünk "templomába" látogatna, akkor mit találna ott, minden rendben lenne, vagy egy csomó mindent ott is felborogatna és nagy "rumli" maradna utána?
Ezek után föl tehetjük a kérdést, hogy szükségünk van-e nekünk is a Jézussal való találkozás megtisztító kegyelmére? Fölismerjük-e, hol nehéz a mi életünkben megvalósítani a szeretet Tízparancsolatban megfogalmazott útját? Mert így és itt válik igazán böjtté, vagyis szeretetté mindaz, amit teszünk.
A jó szándék megvan bennünk, de gyakran kevésnek érezzük az erőt önmagunkban a szándékok megvalósításához. Honnan az erő? Erre a kérdésre Szent Pál apostol válaszol a mai szentleckében, a korintusiakhoz írt első levélben, amikor azt mondja, hogy „mi a megfeszített Krisztust hirdetjük, aki a meghívottaknak Isten ereje és Isten bölcsessége”.
Az Istenhez fűződő kapcsolatainknak a végletekig egyszerűnek és őszintének kell lenniük, akárcsak a felebarátjainkkal való viszonyunknak. Megtörténhet, hogy az istentiszteletben vagy a Tízparancsolat bármely pontjának megtartásában jobban ügyelünk a külsőségekre, a betű-szerinti előírásra, mint a benső jelentésre, lelki- tartalomra; ebben az esetben többé-kevésbé megszentségtelenítjük a templomot, megcsúfolják a vallást és Isten törvényét.
Szent János evangélista megjegyzi, hogy Jézus a „zsidók húsvétja” közeledtével tisztította meg a templomot a kereskedőktől és áruiktól. Az Egyház „a keresztények húsvétja” közeledtével megismétli ezt a gesztust, azt kérve a hívőktől, tisztítsák meg szívüket, hogy imájuk tisztábban szálljon fel Isten felé. Jézus azonban egy méltóságban végtelenül magasabb rendű templomról, „teste templomáról” is beszélt. Erre utalva jelentette ki: „Bontsátok le ezt a templomot, és én harmadnapra fölépítem”. Ezeket, a zsidókat megbotránkoztató szavakat a tanítványok is csak az Úr halála és feltámadása után értették meg.
Jézus, húsvéti misztériuma által, az Ószövetség temploma helyé-be saját testét - a Szentháromság eleven templomát - állította és ajánlotta fel a világ üdvösségéért; ezzel eltörölte a „galambok, juhok és ökrök” áldozatát, amelyeket eddig a jeruzsálemi templomban mutattak be. Az ószövetségi templom ezért elvesztette létjogosultságát. Az Újszövetség központja „a megfeszített Krisztus, aki a zsidóknak ugyan botrány, a pogányoknak meg balgaság, a meghívottaknak azonban... Isten ereje és Isten bölcsessége” – aki mennybemenetele után a szentségekben – különösen a bűnbánat és az oltáriszentségben – fejti ki hatásos tevékenységét és templomaink Szentségházában él közöttünk és vár bennünket.
péntek, március 05, 2021
csütörtök, március 04, 2021
Az Esztelneki Ferences Plébánia hirdetése nagyböjt 2. vasárnapja
Hála Istennek, kérésünk nem süket fülekre talált, 3 munkatársunk mellett Esztelnekről és Kurtapatakról 10-en jöttek, Kézdivásárhelyről nagyon finom süteményeket hoztak, a közelből pedig üdítő italokat és a távoli Zetelakáról, a Szent Imre cserkészcsapathoz kötődő 17 személy csatlakoztak a segítő kezek csapatához.
Hálás köszönet mindnyájuknak! Valószínű, ők hiszik és vallják, hogy az Isten ügyéért odaajándékozott idő kamatostul megtérül. Adja Isten, hogy minél többen meggyőződjenek erről. Áldozatos munkájukért, feláldozott értékes idejükért Isten bőséges áldása kísérje életüket, szeretteikkel egyetemben, jó egészségben, békességben, egyetértésben és szeretetben, életük minden napján.
Csütörtökön délután 5 órától szentmiseáldozat, majd azt követően csendes szentségimádás.
Március 5-e, első péntek, e napon meglátogatjuk a betegeket és időseket az oltáriszentséggel. Délelőtt 9 órától kezdünk Alsóesztelneken és Csomortánban, majd Kurtapatakon folytatjuk.
Délután ¼ 5-től keresztúti ájtatosság és azt követően 5 órától szentmise, amire az iskolás gyerekeket is várjuk.
Már jó előre hirdetjük, hogy a plébániánk nagyböjti lelkigyakorlatát március 25 – 26 és 27-én tartjuk. Ennek vezetője Bartos Károly Kézdisárfalv-i plébános úr lesz.
szerda, március 03, 2021
Lefekvés előtti gondolatok: Bár hallgatnátok ma Isten szavára!
„Bár hallgatnátok ma Isten szavára! Ne legyetek többé keményszívűek!” (Zsolt 94,8ab) A zsoltáros szavai figyelmeztetnek bennünket: ne enged...
-
B. Kinga felvétele 2018. március 26. reggel
-
„Nézz vissza most egy percre, nézz vissza az útra, Nézd meg, mit tett, mit alkotott a munka, Nézz vissza... aztán ismét csak előre, S in...
-
„Próbáljátok meg úgy itt hagyni ezt a világot, hogy jobb legyen, mint ahogy kaptátok.” Bi Pi a cserkészet alapítója A Baden Poweli felszó...
-
Gyakran jut eszembe régen elhunyt nagyanyám. Sovány, szikár alakja még most is fel-felsejlik előttem, ha néha gyermekkorom emlékeire réve...
-
"De Jézus hallgatott" (Mt 26,63) A csönd szelídség Amikor nem válaszolsz a sértésekre, amikor nem reklamálsz a jogaid m...